Hypnóza Hubnutí


Hypnóza Hubnutí

Kontrola hmotnosti a zabránění přibývání na váze s přibývajícím věkem jsou důležitými způsoby, jak předcházet řadě zdravotních problémů souvisejících s nadváhou.

Pokud máte více než 20 kg nad svou ideální hmotností, hrozí vám větší riziko řady potenciálně smrtelných onemocnění, včetně cukrovky, vysokého krevního tlaku, ischemické choroby srdeční, rakoviny děložní sliznice, obstrukční spánkové apnoe a rakoviny prsu.

Navíc většina lidí s nadváhou má tendenci vyhýbat se cvičení, což jen zvyšuje daň za kila navíc.

Pokud vedete sedavý způsob života a máte nadváhu, hrozí vám vyšší riziko kardiovaskulárních onemocnění a dalších zdravotních problémů. A pokud již máte nějaké zdravotní potíže, například vysoký cholesterol, nadváha vás vystavuje vyššímu riziku komplikací.

Embed from Getty Images

Dobrou zprávou je, že i mírné snížení hmotnosti může výrazně zlepšit váš zdravotní stav. Úbytek 10 % tělesné hmotnosti může snížit krevní tlak, vysoký cholesterol, triglyceridy a vysokou hladinu cukru v krvi. Dnes existuje mnoho postupů, které mohou přispět a pomoci lidem účinně zhubnout. Jedním ze známých postupů při hubnutí je hypnóza. V souvislosti s použitím hypnózy při hubnutí osm se však objevilo mnoho mylných představ. A protože nezahrnuje drogy ani žádné druhy léků a chirurgických zákroků, mnoho lidí má tendenci si myslet, že hubnutí prostřednictvím hypnózy se zdá být jedním z nejbezpečnějších programů hubnutí. Chcete-li se dozvědět více o hypnóze a jejích účincích na hubnutí, zde je seznam některých faktů, které vám poskytnou přehled o tom, co může udělat s vaší tělesnou hmotností.

1. Hypnóza může být bezprostředně riziková, pokud není prováděna správně a není využívána lidmi, kteří jsou vysoce vyškoleni se skutečným pojetím hypnózy.

I když má mnoho lidí tendenci si myslet, že hypnóza nepředstavuje bezprostřední nebezpečí pro jejich zdraví, přesto je důležité vědět, že osoba, která bude proceduru provádět, je dostatečně kvalifikovaná a že ví, jaké faktory je třeba před prováděním procedur zvážit.

2. Hypnóza sama o sobě nedokáže odstranit přebytečný tuk z těla, a tedy přimět někoho zhubnout.

Většina odborníků na zdraví tvrdí, že hypnóza by měla být pouze součástí celého asimilačního procesu. Nikdy by se neměla používat jako jediný postup hubnutí. Navíc jedno sezení hypnózy bude mít na váhu jedince jen velmi minimální výsledky. Při hubnutí bude hypnóza sladěná s psychoterapií účinnější než samotná hypnóza. Je to proto, že hypnóza je pouze stav hlubokého uvolnění mysli, ve kterém může mít člověk stále kontrolu nad svým vlastním tělem.

3. Hypnóza je jedním ze způsobů, jak se dostat do podprahového stavu člověka. Když se člověk nachází v „hypnotickém stadiu“, je jeho tělo díky zesílenému stavu soustředění citlivější na sugesci. To však nutně neznamená, že prostřednictvím hypnózy lze již „přeprogramovat“ mysl jedince. Ve skutečnosti se hypnóza může pohybovat pouze v rozmezí od bezproblémového relaxačního stavu až po správnou iniciaci řízenou profesionálním hypnotizérem. Proto by neměla být považována za paranormální a magickou ve svých výstupech. Vyvařeno, lidé by měli být více vědomi toho, že hypnóza není jediným účinným procesem při hubnutí. Je spíše prostředníkem různých léčebných technik.

Proto by měla být kombinována s dalšími programy pro řízení hubnutí, aby byla účinná při tom, že lidé ztrácejí nadváhu. Tímto způsobem budou lidé schopni zhubnout více s uvolněnějším a svěžejším stavem mysli.

Jak se říká, zdravá mysl je zdravé tělo.

You may also like