Výživové poznámky k doplňkům na hubnutí


Výživové poznámky k doplňkům na hubnutí

Stále více lidí utrácí ročně stovky a dokonce tisíce korunn za doplňky na hubnutí v naději, že zrychlí svůj metabolismus. Hlavní touhou je být atraktivní a přijímaný, ale dosáhnout tohoto cíle je stále obtížnější. Fitness průmysl je na vzestupu, ale přesto se spoustě lidí nedaří přes veškeré cvičební a dietní úsilí tyto tuky snížit. V Americe má více než šedesát procent dospělých nadváhu a třicet procent je považováno za obézní. Je to proto, že: za prvé, spousta výrobků na hubnutí slibuje nereálné cíle; za druhé, výrobci doplňků stravy spoléhají na to, že člověk s nadváhou nepřežije; a za třetí, informace o doplňcích stravy na trhu jsou psány jen tak samy od sebe, jen aby se prodávaly.

Přestože SUKL úspěšně zakázal nelegální prodejce, některé výrobky jsou stále k dispozici. Spotřebitelé mohou být oklamáni z etiket, na kterých se uvádí poplatek za kofein nebo efedrin, aniž by věděli, že tyto doplňky se skládají z dalších složek, které mohou představovat stejná zdravotní rizika. Mezi ně patří srdeční a zažívací potíže, bolesti hlavy, nespavost, a dokonce i psychické vedlejší účinky.

Jiní výrobci doplňků uvádějí, že jejich výrobky obsahují EGCG, což je fytochemická složka, která se nachází v zeleném čaji. Tato tzv. složka tvrdí, že urychluje metabolismus, ale ve skutečnosti představuje snížení rizika vzniku rakoviny. Některé studie naznačují, že by mohla mírně zvýšit potenciál spalování kalorií a nyní ji lze nalézt v mnoha doplňcích stravy na hubnutí. Na druhou stranu má i dobré stránky, protože tělo by se po určité době mohlo EGCG přizpůsobit. Eve přínos hubnutí by se mohl sečíst až 60 až 70 kalorií denně. To pomáhá předcházet nadměrnému přibývání na váze.

Několik dalších významných účinků doplňků hubnutí je, že může obsahovat složky, které tvůrci tvrdí, že zabrání vstřebávání sacharidů. Jedním z dobrých příkladů je chitosan, který se zdá být nejslibnější, který ve skutečnosti nevykazuje žádný pozitivní výsledek v absorpci tuků. Mužům může dokonce trvat až sedm měsíců, než ztratí pouhé kilo tělesného tuku, a u žen nedochází k žádnému úbytku tuku. Doplňky stravy se štítnou žlázou působí jako náhrady štítné žlázy, pomáhají regulovat a optimalizovat štítnou žlázu na vyšší úrovni. To prý způsobuje, že se tělo cítí jako gaučový brambor a nebude vykonávat práci, kterou musí.

Vzhledem k tomu, že důvodem číslo jedna, proč lidé jedí, je pocit hladu, existuje další typ složky, kterou výrobci vyrobili a která zvyšuje pocit sytosti a snižuje chuť k jídlu, Guar Gum. Nejnovější studie však ukazují, že nemá vůbec žádný významný přínos pro hubnutí. Je ironií osudu, že výrobci přimíchávají Psyllium, které má pověst látky snižující příjem potravy a napomáhající hubnutí, neboť počáteční studie zatím toto tvrzení nepotvrzují, ačkoli pomáhá kontrolovat hladinu cholesterolu a cukru v krvi.

Jednou z posledních inovací v oblasti odbourávání tuků je vstřebávání kůží. K dispozici je Cutting Gel, což je epidril produkt zdaleka nejprodávanější v technologii odbourávání tuků krémy. Rozetřete jej tam, kde chcete tuky odříznout. Prozatím se bude zdát bezpečnější poradit staré léky na nadměrné přibírání na váze, a to je investovat do vycházkové obuvi místo doplňků stravy, jít do parku a dělat rychlou chůzi, chodit do posilovny a místo toho mít dobře vyváženou stravu.

You may also like