Co je třeba vědět o pilulkách na hubnutí?


Co je třeba vědět o pilulkách na hubnutí?

Podle výrobců pilulky na hubnutí využívají přírodní složky schopné prodloužit životnost a obsahují alkohol používaný v lécích nebo ochucovadlech. Jedno je jisté, nikdy neužívejte pilulky na hubnutí jako náhradu za snížení kalorií bez doporučení lékaře. Při užívání tablet na hubnutí je třeba dodržovat jednoduché, ale důležité kroky:

1. Nikdy nedrťte pilulky na hubnutí, abyste je přimíchali do nápojů nebo polévek. Užívejte je celé a zapijte je plnou sklenicí vody.
2.Pilulky na hubnutí způsobují, že člověk častěji močí kvůli jejich diuretickému účinku. To by mohlo vést k dehydrataci, a tím ke komplikacím. Jako předběžné opatření je nejlepší během užívání tablet na hubnutí vypít každý den osm sklenic vody.
3.Užívejte pouze doporučené dávkování. Užívání většího množství, než je požadováno, vám nepomůže zhubnout, ale zvýší riziko nežádoucích účinků.
4.Srdeční tep by měl být nižší než 86 tepů za minutu. Přestaňte užívat pilulky, pokud dosáhne 90 nebo více, proto je nutná pravidelná kontrola tepu.
5. Vždy dodržujte pokyny stanovené dietologem a/nebo lékařem a nespoléhejte se pouze na to, co je přiloženo v krabičce. Také pilulky na hubnutí budou fungovat podle očekávání pouze v případě, že je dodržován dietní plán.
6.Po třech měsících přestaňte pilulky na hubnutí užívat. Běžný dietní fenylpropanolamin je bezpečné užívat pouze do šestnácti týdnů. Jiné studie ukazují, že může způsobit zdravotní problémy, pokud se užívá méně než jeden měsíc.

Existují dva druhy pilulek na hubnutí; jedny jsou pilulky na hubnutí pouze na lékařský předpis a volně prodejné pilulky na hubnutí.

Pilulky na hubnutí na předpis – jsou léky regulované agenturou Food and Drug Administration, jejichž vedlejší účinky jsou sledovány, možná inzerovány a předepisovány v určitých dávkách. Nejoblíbenější z nich je Xenical, který je povolen k dlouhodobému užívání. I ten však má své vedlejší účinky, průjem, mastný a nečekaný výtok stolice jsou jen některé z nich. Proto se uživatelům doporučuje užívat dietní plán s nízkým obsahem tuku.

Zatímco volně prodejné pilulky na hubnutí jsou kategorizovány jako náhražky potravin a nejsou regulovány. Dejte si pozor, že tyto pilulky na hubnutí nejsou federálními úřady testovány a mohou způsobit závažné vedlejší účinky až smrt.

Kromě dietologa mohou při určování pilulek, které jsou bezpečné, a ne pro případ každého člověka, pomoci také místní lékárníci. Jen buďte mimořádně opatrní na takzvané „přírodní“ nebo „organické“ složky. Ne vše, co pochází z přírodního zdroje, je bezpečné. Příkladem je Ma Huang, což je rostlinný zdroj efedrinu, který je známý jako stimulant a je zkoumán z hlediska možných vedlejších účinků.

Ti, kteří mají nebo v rodinné anamnéze měli problémy s prostatou, onemocnění štítné žlázy, duševní choroby, vysoký krevní tlak a srdeční problémy, by se měli užívání doplňků stravy vyhnout. Totéž platí pro ty, kteří prodělali záchvaty nebo mrtvici. Pokud někdo užívá léky proti nachlazení, zejména ty s dekongestanty, neměl by pilulky na hubnutí užívat. Ať už se jedná o pilulky na hubnutí na předpis nebo volně prodejné, nebezpečí jsou neměnná s jinými podobnými léky, které řídí mozek, aby snížil chuť k jídlu, a zahrnují bolesti na hrudi, padání vlasů, horečku, deprese a dokonce impotenci.

A obecně platí, že se nikdy nepokoušejte užívat léky na hubnutí, pokud máte podezření na těhotenství. Osoby, které jsou alergické na siřičitany a tartrazin, by se také měly vyhnout užívání tablet na hubnutí. A osoby mladší 18 let nebo starší 60 let by se měly před užíváním jakýchkoli dietních léků nejprve poradit se svým lékařem, zejména pokud spoléhají na volně prodejné stimulanty používané jako náhrada za zvýšené cvičení.

You may also like