Hubnutí zdravým způsobem


Hubnutí zdravým způsobem

V roce 1999 trpělo nadváhou nebo obezitou téměř 108 milionů Američanů. Obezita je dodnes závažným problémem a předpokládá se, že do roku 2020 dosáhne epidemické úrovně.

Jedním ze způsobů, jak tomuto scénáři zabránit, je informovat lidi o rizicích nadváhy nebo obezity.

Zde je několik nemocí, kterým se vystavujete, pokud nosíte mnoho kilogramů navíc:

1. srdeční onemocnění
2. mozková mrtvice
3. cukrovka
4. rakovina
5. artritida
6. hypertenze

Snížení hmotnosti pomáhá těmto nemocem předcházet a kontrolovat je.

Rychlé metody hubnutí, které se v dnešní době rozšířily jako požár, neposkytují trvalé výsledky. Nejčastěji nefungují metody diety, které zahrnují dietní nápoje, potraviny a doplňky stravy nebo pilulky. Pokud ano, výsledky jsou jen dočasné.

Je lepší spolehnout se na zdravou variantu hubnutí, která poskytne celoživotní výsledky. Musíte si stanovit realistické cíle a neočekávat, že během krátké doby shodíte mnoho kilogramů.

Zde je několik tipů, jak můžete shodit nechtěná kila zdravým způsobem:

1. Nehladověte.

Klíčem ke zdravějšímu způsobu hubnutí je: Nedržte dietu.

Možná se vám zdá, že jste šťastní a máte pocit, že vynecháváním jídla ztrácíte ty nechtěné faldíky na břiše a stehnech. Pamatujte však, že by to netrvalo dlouho. Vaše tělo nesnese, abyste měli nedostatek jídla, které vám dodá energii, kterou denně spotřebováváte.

Embed from Getty Images

Pokud si zvyknete vynechávat jedno nebo dvě jídla denně, budou se vaše uložené kalorie spotřebovávat místo energie, kterou by vám měla dodat jídla. Pokud tedy sníte jen jeden obrovský sendvič za den, skončí to přímo ve vaší problémové oblasti (tj. ve výškách, hýždích, bocích).

2. Začněte svůj den správně.

Matky vždy říkají, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Dopřejte si ráno zdravé jídlo, které nastartuje váš metabolismus.

Vaše jídlo přijaté po probuzení bude sloužit ke spalování tuků po celý den.

3. Jezte často malá, zdravá jídla.

Pět malých porcí svačiny denně je lepší než tři vydatná jídla. Častější stravování v malých porcích může zabránit přejídání. Tím se také zrychlí váš metabolismus a kalorie se budou spalovat rychleji.

4. Rozhodněte se, kolik chcete zhubnout.

Udržujte své cíle realistické. Z dlouhodobého hlediska je prakticky nemožné, abyste zhubli 40 kg za 2 týdny. Myslete na to, že se chcete stravovat zdravě, abyste zůstali zdraví po zbytek života.

Jakmile se rozhodnete pro plán nebo program hubnutí, držte se ho a ujistěte se, že dodržujete vlastní soubor pravidel stravování.

5. Pijte hodně vody.

Vaše tělo potřebuje dostatek vody, aby mohlo spalovat tuky a udržovat buňky hydratované a zdravé.

6. Vyhýbejte se přílišnému množství cukru.

Plánujte si jídlo s velkým množstvím ovoce a zeleniny, trochou chleba, rýže nebo těstovin pro potřebnou dávku sacharidů a libovým masem a potravinami bohatými na bílkoviny. Sladkosti, limonády a pečivo by měly být jen jednou za čas.

7. Hlídejte si příjem tuků.

Tuk není viníkem nadváhy. Potřebujete ho, abyste udrželi svou váhu na správné úrovni.

Existuje něco jako zdravé tuky. Mají je olivový, arašídový a řepkový olej. Tuňák, losos a makrela mají tuky omega-3, které jsou dobré pro srdce.

8. Cvičení.

Pokud jedete jen pár bloků od domova, nechte auto stát, místo výtahu choďte po schodech, běhejte, jezděte na kole nebo bruslích. Využijte těchto aktivit a dalších domácích prací, pokud jste příliš líní chodit do posilovny a na hodiny cvičení. Dbejte na to, abyste to dělali pravidelně, a ani si nevšimnete, že už těmito všedními činnostmi shazujete kila.

Nezáleží na tom, kolik plánujete nebo potřebujete zhubnout. Důležité je, abyste si stanovili realistické cíle.

Jděte na to pomalu. Pokud jste již zhubli 5 nebo 6 kilogramů, dejte si pauzu a pak se pokuste shodit dalších 5 kilogramů.

Jezte zdravě, pijte hodně vody, dostatečně spěte a cvičte. Tím získáte větší šanci na zhubnutí a zlepšení svého zdraví, což by vedlo k novému, zdravějšímu já.

You may also like