Plán hubnutí: Cíl, na který se zaměřit


Plán hubnutí: Cíl, na který se zaměřit

Vzhledem k tomu, že nadváha vás ohrožuje mnoha zdravotními problémy, možná budete muset stanovit určité plány na snížení hmotnosti, abyste se těmto rizikům vyhnuli a předešli nemocem.

Jaký by však měl být váš dlouhodobý cíl? A jaké krátkodobé cíle byste si měli stanovit, abyste jich dosáhli? Větší šanci na dosažení svých cílů budete mít, pokud se hned na začátku ujistíte, že plány na hubnutí, které budete používat, jsou rozumné a přiměřené.

Zde je několik pokynů od odborníků při výběru plánů a cílů hubnutí.

1. Buďte realističtí

Dlouhodobé plány hubnutí jsou u většiny lidí ambicióznější, než by musely být. Pokud například vážíte 170 kg a váš dlouhodobý plán je vážit 120, i když jste od svých 16 let nevážili 120 a nyní je vám 45, není to realistický cíl hubnutí. Váš index tělesné hmotnosti neboli BMI je dobrým ukazatelem toho, zda potřebujete shodit kila, nebo ne. Ideální rozmezí BMI je podle Národního institutu zdraví mezi 19 a 24,9. Pokud se váš BMI pohybuje mezi 25 a 29,9, považujete se za člověka s nadváhou. Jakékoli číslo nad 30 se řadí do pásma obezity. Z tohoto hlediska budete potřebovat rozumný plán hubnutí, který bude odpovídat požadovanému BMI na základě vaší výšky, protože to je hlavní faktor, který ovlivní váš BMI.

2. Stanovte si vhodné cíle

Používání plánu hubnutí jen kvůli marnivosti je z psychologického hlediska méně užitečné než hubnutí za účelem zlepšení zdraví. Pokud se rozhodnete podstoupit plán hubnutí, který zahrnuje cvičení a správné stravování, abyste se cítili lépe a měli více energie dělat ve svém životě něco pozitivního, udělali jste velký krok vpřed.

Embed from Getty Images

3. Zaměřte se na to, co děláte, ne na hubnutí

Místo toho, abyste si řekli, že tento týden zhubnete kilo, řekněte si, kolik budete tento týden cvičit. To by rozhodně tvořilo rozumný plán hubnutí. Mějte na paměti, že svou váhu v rozmezí jednoho týdne nemáte zcela pod kontrolou, ale své chování ano.

4. Budujte kousek po kousku

Krátkodobé plány hubnutí by neměly být „koláčové“. To znamená, že když jste nikdy vůbec necvičili, váš nejlepší plán hubnutí pro tento týden by měl být založen na nalezení tří různých jednokilometrových tras, které můžete příští týden ujít.

5. Pokračujte v sebemotivaci

Přístup typu „všechno nebo nic“ vás pouze staví před neúspěch. Naučte se hodnotit své úsilí spravedlivě a objektivně. Pokud se vám některé cíle nepodaří splnit, podívejte se dopředu na příští týden. Nemusíte mít dokonalé výsledky. Koneckonců, sebekontrola by rozhodně měla být součástí vašich plánů na hubnutí. V opačném případě prostě nakonec selžete.

6. Používejte měřitelná opatření

Říci si, že tento týden budete pozitivnější nebo že se tento týden opravdu vážně chystáte, není cíl, který můžete měřit, a neměl by být součástí vašeho plánu hubnutí. To je další důvod, proč byste měli do svého plánu hubnutí zařadit cvičení a zaměřit se na něj. Měli byste být schopni spočítat minuty cvičení, abyste byli ve svém plánu úspěšní.

Sečteno a podtrženo, lidé by si měli vytvářet plány na hubnutí, které zůstanou pouze takové, jaké jsou, tedy pouze plánem. Musí ho uvést do praxe tím, že do něj zahrnou cíle, které je budou motivovat k úspěchu.

You may also like